10 квітня 2025 року в КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» у співпраці з Українським науково-методичним центром практичної психології та соціальної роботи НАПН України відбувся вебінар для працівників психологічної служби закладів освіти Херсонщини з теми «Відновлення внутрішніх сил педагогічних працівників»

10 квітня 2025 року в КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» у співпраці з Українським науково-методичним центром практичної психології та соціальної роботи НАПН України відбувся вебінар для працівників психологічної служби закладів освіти Херсонщини з теми «Відновлення внутрішніх сил педагогічних працівників».

Спікерами заходу були Романовська Діана, к.п.н, старша наукова співробітниця УНМЦ ППСР, Мороз Руслана, к.п.н, старша наукова співробітниця центру і Деркач Оксана, співробітниця БФ «Голоси дітей» (м. Миколаїв).

Зустріч була присвячена надзвичайно важливій темі – стратегіям подолання стресу та шляхам досягнення добробуту, особливо вчителями, які щоденно дарують свою енергію іншим. Учасники ознайомилися з різноманітними підходами – від фізичних вправ до тілесно-орієнтованих методів, таких як постукування травми. Відбувалися не лише практичні демонстрації, а й щирі розмови про те, як ці інструменти впроваджувати в повсякденне життя. Особливу увагу було приділено темі самодогляду – регулярній турботі про своє ментальне здоров’я, яка має стати не розкішшю, а щоденною звичкою.

Пані Оксана у своєму виступі майстерно розкрила тему фізичної енергії як основи емоційної рівноваги; поділилася практичними порадами щодо управління стресом і пошуку підтримки, а також торкнулася теми посттравматичного зростання – процесу, в якому, навіть, болісний досвід може стати джерелом внутрішнього розвитку.

Пані Руслана нагадала про силу простих речей – щоденного піклування про себе, встановлення особистих меж і вміння помічати світлі моменти в буденності. Її медитативна практика на завершення була сповнена спокою та натхнення, наче тихий дотик до внутрішніх ресурсів кожного з присутніх.

Пані Діана ознайомила учасників із технікою травматерапевтичного постукування (TTT) – методом самодопомоги, який допомагає стабілізувати тіло і розум у стресових або кризових ситуаціях; пояснила, як цей простий, але ефективний інструмент можна включити до щоденних практик для зниження рівня хронічного стресу та підтримки власного балансу.

Ми щиро дякуємо всім колегам-спікерам за теплі й змістовні виступи, а також учасникам вебінару – за відкритість, зацікавленість і готовність ділитися. Уже плануємо наступні зустрічі, які, сподіваємося, стануть не менш натхненними.

Категорія: Новини
Оберіть мову