21 лютого весь цивілізований світ відзначає Міжнародний день рідної мови

21 лютого весь цивілізований світ відзначає Міжнародний день рідної мови. На Херсонщині філологи кафедри теорії й методики викладання навчальних дисциплін КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» приурочили до свята проведення педагогічної онлайн-студії «Українська на Херсонщині – мова єднання, мова сміливих і нескорених!». Гостями студії були 78 освітян закладів загальної середньої освіти Херсонської області. Модераторка заходу Людмила Марецька окреслила питання національного розмаїття Херсонщини, зауважила на поняттях автохтонних та корінних народів України, етнічних та національних меншин.

Спікерами онлайн-студії були вчителі мовно-літературної освітньої галузі, які у своїх виступах представили до уваги слухачів досвід з вивчення мов національних меншин у мовному середовищі Херсонщини та кращі учительські практики з розбудови та утвердження українськомовного простору в закладах освіти.

Зокрема, Крістіна Головченко, директорка Херсонської гімназії №16 із вивченням мов національних меншин Херсонської міської ради свій виступ присвятила темі «Від давньої Еллади до сучасної Європи: новогрецька, польська, німецька як освітній фокус під час вивчення мов».

Сергій Федоров, учитель української мови і літератури Гаврилівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Каланчацької селищної ради Херсонської області поділився досвідом роботи з утвердження української мови як складника національної ідентичності.

Досвід залучення учнів до вивчення української мови, розуміння її цінності й великого значення презентувала вчителька української мови Тягинського ліцею Тягинської сільської ради Бериславського району Херсонської області Надія Гайдученко.

Учителька української мови і літератури, заступник директора Комишанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №26 Херсонської міської ради Світлана Бабчук у своєму виступі з теми «Комишанці говорять українською» розповіла про трепетне ставлення жителів Комишан та зокрема вчителів та учнів Комишанської школи до культури, традицій, мови українського народу.

Усі виступи вчителів вкотре подарували слухачам лайфхаки, корисні ідеї, позитивні емоції та враження від споглядання щирих виступів учнів та учениць, які випромінювали любов до української мови, непідробний патріотизм та непохитну віру в щасливе майбутнє в незалежній Україні. Дякуємо нашим освітянам за небайдужість, за їхні великі серця, які вміщують так багато любові, які витримують усі випробування, не здаються самі й навчають стійкості й непохитності молоде покоління справжніх українців.

Категорія: Новини
Оберіть мову