18 лютого 2025 року в КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» для заступників керівників з виховної роботи відбувся навчально-методичний вебінар з теми «Розвиток громадянських компетентностей здобувачів освіти на засадах педагогіки партнерства»

18 лютого 2025 року в КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» для заступників керівників з виховної роботи відбувся навчально-методичний вебінар з теми «Розвиток громадянських компетентностей здобувачів освіти на засадах педагогіки партнерства».

Захід був присвячений підбиттю підсумків дослідно-експериментальної роботи колективу Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 39 «Школа-родина» Херсонської міської ради за темою «Розвиток громадянських компетентностей здобувачів освіти на засадах педагогіки партнерства» протягом 2020 – 2025 років.

Заступник директора з виховної роботи Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 39 «Школа-родина» Руденко О.С. ознайомила присутніх з системою роботи педагогічного колективу над розвитком громадянських компетентностей здобувачів освіти через призму існуючих традицій у школі-родині.

Проблематика діагностики рівня розвитку громадянських компетентностей здобувачів освіти знайшла своє висвітлення у доповіді заступник директора з навчально-виховної роботи Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 39 «Школа-родина» Шептицької Н.В.

Під час тренінгових вправ, що були проведені доцентом кафедри теорії та методики виховання, психології та інклюзивної освіти КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» Моїсеєвим С.О. та завідувачкою навчально-методичної лабораторії виховної роботи та позашкільної освіти КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» Гусь Т.Й., учасники заходу визначали типові конфліктні ситуації у закладах загальної середньої освіти, моделювали різні варіанти поведінки учасників конфлікту у таких ситуаціях, визначали громадянські компетентності, згідно Рамки компетентностей для культури демократії Ради Європи, які можуть допомогти сторонам конфлікту у мирний та цивілізований спосіб вирішити наявну проблему, а також, через призму набутого досвіду, намагалися пояснити значення громадянських компетентностей людини для розвитку держави та громади.

Учасники вебінару розглянули Рамку компетентностей для культури демократії і продовжили свою роботу у групах, де їм було запропоновано проаналізувати три шкільних проєкти та визначити на розвиток яких громадянських компетентностей учнів вони були спрямовані:

  1. «Земля, де я живу». Класний керівник 1 класу Афанасьєва С.М.
  2. «Славимо вчителя-ветерана, титана праці і добра!». Класний 11 класу Шумакова В. В.
  3. «Доброта – це сонце. Мій крок назустріч людям». Класний керівник 8 класу Вахніна А.В.

Учасники заходу подякували керівнику закладу освіти Маренчук О.М. та всьому педагогічному колективу школи за таку кропітку, високопрофесійну та самовіддану працю на благо нашої Херсонської громади та всієї України.

Категорія: Новини
Оберіть мову