17 лютого 2025 року відповідно до плану роботи КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» відбувся авторський навчально-методичний семінар з теми «Вивчаємо геометрію у початковій школі»

17 лютого 2025 року відповідно до плану роботи КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» відбувся авторський навчально-методичний семінар з теми «Вивчаємо геометрію у початковій школі». Захід зібрав 39 вчителів початкових класів Херсонщини. Спікерка, Людмила Михайлівна Ряба, методистка з математики у початковій школі бренду «Формула» (видавництво «Лінгвіст»), звернула увагу на основні завдання вивчення геометрії у початковій школі, серед яких важливими є: розвиток просторових відношень, розвиток уміння спостерігати, порівнювати, узагальнювати й абстрагувати, а також формування практичних умінь будувати, креслити, моделювати й конструювати геометричні фігури як вручну, так і за допомогою простих креслярських інструментів.

Під час семінару було представлено низку методичних прийомів, що сприяють урізноманітненню процесу вивчення геометричних понять. Особливу увагу спікерка приділила вивченню основних геометричних об’єктів через міжпредметні зв’язки. Людмила Михайлівна продемонструвала, як можна дітям цікаво пояснити основні поняття геометрії, наприклад: «точка», розпочавши з Міжнародного дня точки, який відзначається 15 вересня. Потім, пов’язала цей матеріал із точками, які діти можуть спостерігати в природі, та зацікавила слухачів зв’язком геометрії й мистецтва, зокрема напрямом пуантилізм. Спікерка навела приклади картин художників, таких як Поль Сіньяк («Вид на Коллуір») та Анрі-Едмон Кросс («Навколо мого дому»), де зображення створені точками. Це наочно показало, як можна використовувати точки для створення зображень або картин (пейзажів). Для підвищення зацікавленості учнів Людмила Михайлівна запропонувала способи залучення дітей до творчої діяльності через креативні завдання «Створити портрет точки», «Намалювати точку, не створюючи точку», «Ідеальна точка» та інші. Подібним чином вона продемонструвала інші геометричні поняття (пряма, промінь, крива, ламана та ін.) та фігури (трикутник, коло, квадрат та ін.), а також поділилася казками з персонажами, які є геометричними фігурами, що зробило матеріал більш «живим», захоплюючим та зрозумілим для молодших школярів.

Інформація, представлена під час вебінару, була структурованою, доступною і практичною. Особливий акцент був зроблений на розвиток креативності учнів, використання інтерактивних методів навчання та залучення дітей до дослідницької діяльності.

Щиро дякуємо Людмилі Михайлівні за її надзвичайно цікаву та змістовну презентацію! Запропоновані ідеї допоможуть учителям урізноманітнити уроки, зробити їх цікавими та ефективними.

Після основної частини семінару відбулося активне спілкування учасників, обмін досвідом та обговорення конкретних методів викладання геометричного матеріалу онлайн. Захід сприяв професійному зростанню вчителів, мотивуючи на впровадження нових підходів у навчання, а також продемонстрував сучасні можливості викладання геометрії в початковій школі.

Категорія: Новини
Оберіть мову