13-14 листопада 2024 року в КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» у співпраці з Українським науково-методичним центром практичної психології і соціальної роботи НАПН України відбувся навчально-методичний вебінар для працівників психологічної служби закладів освіти Херсонської області з теми «Стратегії психосоціальної підтримки ментального здоров’я та персонального добробуту учасників освітнього процесу»

13-14 листопада 2024 року в КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» у співпраці з Українським науково-методичним центром практичної психології і соціальної роботи НАПН України відбувся навчально-методичний вебінар для працівників психологічної служби закладів освіти Херсонської області з теми «Стратегії психосоціальної підтримки ментального здоров’я та  персонального добробуту учасників освітнього процесу».

Під час заходу Вікторія Предко, доктор філософії в галузі психології, старший науковий співробітник Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи  у своєму виступі детально розкрила особливості впливу травмівних переживань на мозок людини. Охарактеризувала основні ділянки мозку, які відповідають за сприйняття стресу та ментального здоров’я, їх функції та зміни під впливом травмівних факторів. Закцентувала, що найефективнішою стратегією поліпшення психічного здоров’я й зменшення травматичних переживань є вплив на медіальну префронтальну кору, оскільки саме вона виконує важливу роль у когнітивних процесах, емоційній регуляції та мотивації. Висвітлена інформація надає можливість психологам усвідомити значення механізмами сприятливого впливу на розвиток життєстійкості медитації, фізичних вправ, дерефлексії, терапевтичного письма та інших технік збереження ментального здоров’я.

У плині повсякденності варто пам’ятати й про власне психічне здоров’я, відновлення ресурсу і балансу. Своєрідною «кисневою маскою» для учасників вебінару став майстер-клас «Мистецтво бути щасливою людиною: стратегії побудови персонального добробуту в часи соціальних катаклізмів», ведучими якого були Богдан Олена, к.психол.н., ст.наук співробітник ІСПП НАПН України та Пінчук Олена, к.психол.н., ст.наук співробітник ІСПП НАПН України. Під час майстер-класу учасники та учасниці ознайомились із «формулою щастя», різноманітністю практик турботи про себе, соціальним малюванням як засобом емоційної регуляції       та спробували себе в арт-терапевтичній грі «Шлях героя».

Категорія: Новини
Оберіть мову