Науково-педагогічна бібліотека

 

Завідувач бібліотеки: Галина Станіславівна Таворська

Бібліотекарі: Наталія Василівна Алексєєва, Світлана Анатоліївна Паламарчук

Фонд бібліотеки налічує 31465 книг з педагогіки, психології, філософії, соціології тощо.

Джерела комплектування: безкоштовне надходження підручників і програм через Департамент освіти, науки та молоді Херсонської обласної державної адміністрації, з Університету менеджменту освіти, Інституту педагогіки, Інституту інформаційних технологій і засобів навчання, Інституту соціальної та політичної психології, Інституту проблем виховання, Інституту спеціальної педагогіки НАПН України, з Інституту енциклопедичних досліджень НАН України, з Українського інституту національної пам’яті; спонсорська допомога видавництва «Ранок», видавничої групи «Основа»; видавнича продукція науково-педагогічних і педагогічних працівників кафедр, навчально-методичних лабораторій та книги, передані в дар.

У бібліотеці зберігаються фахові періодичні видання з 2000 року.

Для більш ефективного інформаційного забезпечення освітян регіону в роботу бібліотеки впроваджуються інформаційні технології. У читальній залі є комп’ютери, принтер та ксерокс. Установлено програмний засіб «Система автоматизації бібліотек «ІРБІС–32», що підтверджено відповідним сертифікатом. Створюються електронні бази даних з актуальних питань педагогічної науки та практики. Бази даних налічують 66810 записів.

Постійно поповнюється новими матеріалами електронний реєстр бібліографічних довідок, що значно прискорює та покращує якість обслуговування користувачів.

Бібліотекарі приймають участь у створенні зведеного електронного каталогу галузі.

Діяльність бібліотеки

Фахівці бібліотеки:

— здійснюють інформаційний супровід діяльності кафедр та навчально-методичних лабораторій щодо підготовки та проведення міжнародних, всеукраїнських та обласних науково-практичних конференцій, педагогічних читань, тренінгів та семінарів;

— ведуть поглиблену роботу з аспірантами та магістрантами академії;

— систематично проводять огляди літератури з різних галузей знань;

— здійснюють індивідуальне й групове інформування користувачів;

— організовують тематичні книжкові виставки;

— проводять тижні фахової самоосвіти для слухачів курсів — вчителів-предметників;

— пропагують бібліотечно-бібліографічні знання.

3

16
Індивідуальне інформування по темам курсових робіт.

 

Бібліотечні працівники у березні 2014 року взяли участь у підготовці та проведенні обласних читань, присвячених 200-річному ювілею від дня народження Т. Г. Шевченка та обласної науково-практичної конференції, присвяченої 70-річчю утворення Херсонської області. У бібліотеці були експоновані книжкові виставки з даної тематики.

24

26

Колектив бібліотеки вніс свій вклад у підготовку та проведення заходів, присвячених 70-річчю КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти». Була організована книжкова виставка «Від теорії — до практики», на якій була представлена наукова та навчально-методична література науково-педагогічних і педагогічних працівників академії.

IMG_10261

 

Книжкова виставка до Всеукраїнської учнівської олімпіади з німецької та французької мов.
м. Херсон, березень, 2017 рік

У 2018 році працівники книгозбірні активно долучаються до заходів з відзначення 100-річчя від дня народження В. О. Сухомлинського.

 

Шановні освітяни та бібліотечні працівники освітянських бібліотек!

На сайті (http://www.dnpb.gov.ua/) Державної науково-педагогічної бібліотеки ім. В. О. Сухомлинського, як головної бібліотеки освітянської галузі України, ви знайдете цікаву для себе інформацію, а саме:

  • щомісячні бюлетні нових надходжень;
  • бібліографічні, науково-допоміжні та методичні посібники;
  • рекомендаційні бібліографічні покажчики, списки літератури;
  • «Календар знаменних і пам’ятних дат в галузі педагогічної науки і освіти» тощо.

 

Адреса:
04060, Україна, м. Київ
вул. М. Берлинського, 9
E-mail: dnpb@i.ua
http://www.dnpb.gov.ua/

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського створила на базі свого порталу зведену базу даних дисертацій з питань освіти, педагогіки та психології, які зберігаються в освітянських бібліотеках України.

Історія бібліотеки

1

З відкриттям у 1944 році Херсонського обласного інституту удосконалення вчителів, у кожному фаховому кабінеті створювались бібліотечки, матеріали яких стали основою бібліотеки, що почала діяти з 1953 року.

Біля джерел створення та розвитку бібліотеки стояли бібліотекарі: В. Г. Бабкова, Л. І. Баннікова, С. Я. Сегал. З вересня 1991 року по лютий 2018 року бібліотеку очолювала Наталія Василівна Алексєєва.

У жовтні 1990 року на базі бібліотеки інституту успішно був проведений республіканський семінар «Діяльність бібліотеки обласного інституту удосконалення учителів з пропаганди педагогічної літератури в період курсової перепідготовки педагогічних кадрів».

Завдяки підвищенню якості інформаційних послуг, напрацюванню інноваційних методів бібліотечного обслуговування у лютому 2015 року бібліотеці академії було надано статус науково-педагогічної.

library01

За багаторічну, сумлінну працю, високий професіоналізм завідувач бібліотеки Комунального вищого навчального закладу «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради Алексєєва Наталя Василівна була нагороджена Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України та Почесною грамотою Херсонської обласної ради. Колектив бібліотеки за вагомі досягнення в інформаційному забезпеченні вітчизняної педагогічної науки, освіти і практики, плідну організаційну і творчу роботу по впровадженню інноваційних технологій, високу професійну майстерність та з нагоди 60-річчя від дня заснування бібліотеки нагороджений грамотою НАПН України. Колектив бібліотеки неодноразово отримував подяки за плідну співпрацю від кафедр, видавничого відділу та інших структурних підрозділів академії.

5

 

Друкована продукція академії
Видавнича продукція бібліотеки

ВИКОРИСТАННЯ ІДЕЙ А. С. МАКАРЕНКА В СИСТЕМІ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ КАДРІВ

Організація дослідно-експериментальної роботи в освітньо-виховних закладах

Дистанційне навчання в контексті розвитку синергетичного мислення

Василь Сухомлинський у діалозі з сучасністю: виховуємо культуру потреб особистості

Інноваційний вимір розвитку природничо-математичної та технологічної освіти

STEM-освіта як шлях до інноваційного розвитку національної освіти. Бібліографічний список літератури

Ян Амос Коменський – великий педагог минулого (до 425 – річчя від дня народження)

Бібліографічний список літератури до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек (жовтень 2017 року)

БІБЛІОГРАФІЧНИЙ СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ «ВІД ЗНАННЄВОЇ ПАРАДИГМИ ДО КОМПЕТЕНТНІСНОЇ: ДОСВІД, РЕАЛІЇ, ПЕРСПЕКТИВИ»

СВІТОГЛЯДНА ФІЛОСОФІЯ ЖИТТЯ: Бібліографічний список літератури до 295–річчя від дня народження Григорія Савича Сковороди (1722-1794)

 

Методика превентивного виховання дітей та молоді

Методика превентивного виховання дітей та молоді. Методичні рекомендації

Превентивне виховання дітей та молоді. Бібліографічний список літератури

[_/su_spoiler]
Соціалізація дітей та учнівської молоді в сучасному освітньому просторі

Соціалізація дітей та учнівської молоді в сучасному освітньому просторі

[_/su_spoiler]