З 19 по 30 травня 2025 року в КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» вчителі основ здоров’я пройшли курси підвищення кваліфікації з теми «Розвиток професійних компетентностей учителів основ здоров’я закладів загальної середньої освіти»

З 19 по 30 травня 2025 року в КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» вчителі основ здоров’я пройшли курси підвищення кваліфікації з теми «Розвиток професійних компетентностей учителів основ здоров’я закладів загальної середньої освіти».

Основною метою курсів підвищення кваліфікації є вдосконалення професійної компетентності вчителя щодо організації й проведення освітньої й позакласної роботи з основ здоров’я та впровадження інноваційних концептуальних підходів і технологій в освітній процес. Основні напрями роботи: розвиток професійних компетентностей; психолого-фізіологічні особливості здобувачів освіти певного віку, основи андрагогіки; створення безпечного та інклюзивного освітнього середовища, особливості (специфіка) інклюзивного навчання, забезпечення додаткової підтримки в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами.

Спільна рефлексія колег, під час курсів, сприяла створенню платформи для спілкування, обміну кращими практиками та вирішення актуальних проблем, з якими стикаються вчителі у своїй щоденній діяльності.

З метою професійної підтримки та розвитку освітян, вчителька основ здоров’я Комишанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 26 Херсонської міської ради, спеціаліст вищої категорії, супервізор, Ірина Петрівна Онопрієнко, ознайомила колег з прцедурою супервізії, яка допомагає педагогам професійно зростати, а здобувачам освіти отримувати якісні знання. Необхідність постійно адаптуватися до нових умов навчання (дистанційне, змішане, в укриттях), нових програм, супервізія може допомогти вчителям осмислити зміни та знайти підтримку. Це дає змогу педагогам не лише підвищувати свою професійну компетентність, а й зберегти психологічне здоров’я, що є дуже важливим для якості освіти та благополуччя дітей. Ірина Петрівна поділилася цінним досвідом отримання супервізії та умотивовувала вчителів до саморозвитку, рефлексії власної педагогічної діяльності та постійного вдосконалення професійних компетентностей.

Натхненне завершення курсів стало потужним інструментом для мотивації, посилення віри у власні сили та усвідомлення надзвичайно важливої щоденної праці вчителя! Це момент, коли професіоналізм переплітається з емоцією, а звичайне навчання перетворюється на справжнє джерело невичерпної енергії. Дякуємо, колеги, за вашу працю!

Категорія: Новини
Оберіть мову