14 травня 2025 року Комунальний вищий навчальний заклад «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради спільно з Державною установою «Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України», в межах проєкту «Діємо для здоров’я», провели обласний вебінар для працівників закладів освіти Херсонщини на тему: «Сучасні підходи до розв’язання проблеми тютюнопаління». 75 педагогів закладів освіти взяли участь у заході.
У цьому році Всесвітня організація охорони здоров’я оголосили тему кампанії, присвяченої проведенню Всесвітнього дня без тютюну 31 травня 2025 року: «Що ховається за маскою привабливості: викриємо тактику виробників тютюнової та нікотиновмісної продукції!». Цей день покликаний підвищити обізнаність населення про заборону куріння, вживання і використання тютюнових виробів, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, електронних сигарет та кальянів у приміщеннях кафе, барів та ресторанів і мотивувати населення дбати про своє здоров’я та захищати своє право на вільне від тютюнових викидів повітря.
Леся Станіславівна Якубовська, завідувач навчально-методичної лабораторії біології і хімії КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» акцентувала увагу учасників заходу на тому, які підходи доречно використовувати у роботі зі здобувачами освіти під час висвітлення даної проблеми, а яких методів, навпаки, варто уникати; розповіла про доцільність використання сучасних освітніх інструментів, за допомогою яких можна спроєктувати освітній процес, направлений на активну, різнобічну, продуктивну, пізнавальну діяльність учнів. З метою формування уявлення про корисні й шкідливі звички та їх вплив на здоров’я, згубну дію на організм куріння, Леся Станіславівна продемонструвала можливості ресурсу MozaWeb, 3D-сцени, відео, навчальні інструменти та цифрові уроки, які дають можливість ефективно висвітлювати проблему тютюнопаління.
Учасники вебінару мали можливість долучитися до спільного обговорення, дружньо працювали в сесійних кімнатах. Група «Історики» підготувала цікаві факти про історію виникнення тютюнопаління, група «Хіміки» розглянула склад тютюнового диму та вплив хімічних сполук тютюнового диму на здоров’я людини, а група «Лікарі» – дізналася, які захворювання можуть розвинутися внаслідок куріння, та які симптоми супроводжують ці захворювання.
Учасники вебінару зазначили, що навчити дітей берегти своє здоров’я та зміцнювати його – основне завдання сучасного закладу освіти. А необхідність у навиках критичного мислення, вміння орієнтуватися у великому потоці інформації, виховання особистості самостійної, творчої, здатної опрацьовувати інформацію впродовж життя: здобувати її, переробляти, застосовувати для свого розвитку та самовдосконалення, критично мислити є невід’ємною рисою кожної людини. Подякували за надзвичайно динамічний, змістовний і практико-орієнтований захід.