Відповідно до плану роботи КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» 21 січня 2025 року відбувся авторський науково-практичний семінар, присвячений актуальним питанням викладання мистецьких дисциплін

Відповідно до плану роботи КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» 21 січня 2025 року відбувся авторський науково-практичний семінар, присвячений актуальним питанням викладання мистецьких дисциплін. Захід об’єднав 45 учасників, серед яких були педагоги початкової школи та фахівці, які викладають курси «Мистецтво», «Музичне мистецтво» та «Образотворче мистецтво», створивши простір для конструктивного обміну ідеями.

Ірина Красуцька, головний редактор Українського освітянського видавничого центру «Оріон», презентувала нові підручники, що гармонійно поєднують творчість і практичність. Під час виступу з теми «Зберігаємо і творімо радість життя: запрошуємо на зустріч з МіКом і Мальовничкою із новими підручниками мистецтва» Ірина Володимирівна наголосила на важливості збереження радості і творчості в житті дітей, навіть в умовах  воєнного конфлікту. Також, зазначила  про роль мистецтва в освіті та його потенціал надихати та створювати відчуття єдності серед дітей.

Людмила Аристова, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри музичного мистецтва Навчально-наукового педагогічного інституту імені В. О. Сухомлинського Національного кораблебудівного університету імені адмірала Макарова (м. Миколаїв), учитель вищої категорії, «учитель-методист», співавтор підручників «Мистецтво» та «Музичне мистецтво» презентувала тему «Інтегрований курс «Мистецтво»: особливості викладання в 3 класі (за підручником Л. Аристової, К. Фролової-Чередняк). Подорож країною Музики: уроки мистецтва, що змінюють дітей». Людмила Сергіївна представила новий підручник з музики та мистецтва, акцентуючи увагу на його інтегрованій тематиці та структурі, яка складається з двох частин на семестр. Кожен урок в підручнику є не лише «відкриттям», а й захоплюючою подорожжю у світ мистецтва. Підручник спрямований на розвиток ключових компетентностей, таких як комунікативна, інформаційна, соціальна та громадянська. Спікерка також ознайомила учасників з методичним апаратом підручника, який полегшує планування уроків для вчителів, а також продемонструвала електронний додаток, що містить інтерактивні завдання, тести та додаткові матеріали для збагачення навчального досвіду учнів. Крім того, було презентовано інноваційні методики, що сприяють зміні підходів до сприйняття мистецтва дітьми, відкриваючи їм захопливий світ музичних подорожей. Завдяки таким підходам не лише підвищується інтерес учнів до навчання, але й формується їхня емоційна чутливість, естетичний смак та потенціал до творчої реалізації, що є невід’ємними чинниками гармонійного розвитку особистості.

Каріна Фролова-Чередняк, учитель образотворчого мистецтва КЗ «Циркунівський ліцей» Харківської області, розкрила тему «Інтегрований курс «Мистецтво»: особливості викладання в 3 класі (за підручником Л. Аристової, К. Фролової-Чередняк). Дорога в країну уяви: образотворче мистецтво як ключ до креативності». Карина Олександрівна представила підручник з мистецтва, який охоплює різноманітні аспекти цієї галузі, серед яких графіка, театральне мистецтво, скульптура, живопис, декоративне мистецтво та мультиплікація. Підручник містить інтерактивні елементи, зокрема ігри та практичні завдання, що сприяють активізації учнівської діяльності та стимулюють розвиток їх творчого потенціалу. Заняття спроєктовані таким чином, щоб забезпечити не лише теоретичні знання, а й практичні навички, які учні можуть застосовувати в повсякденному та творчому житті. Підручник орієнтований на розвиток здатності до самовираження, сприяння творчому мисленню та формуванню емоційного інтелекту дітей через інтерактивні завдання та творчі вправи. Спікерка підкреслила важливість мистецтва як потужного інструменту розвитку творчого потенціалу учнів, продемонструвавши методи викладання, що активізують уяву та креативність.

Учасники заходу отримали унікальну можливість перейняти практичний досвід, ознайомитися з інноваційними методиками викладання мистецьких дисциплін та сучасними підходами до їх інтеграції в освітній процес. Уважаємо, що навчально-методичний комплект (підручник, альбом, конструктор уроків, е-додаток) допоможе вчителям створювати цікаві та змістовні заняття для учнів.

Семінар став простором для творчого обміну ідеями, які засвідчують важливу роль мистецтва у вихованні гармонійної, креативної та емоційно розвиненої дитячої особистості.

Категорія: Новини
Оберіть мову