Вивчення кращого світового досвіду, впровадження його у практику роботи, взаємодія з міжнародними інституціями сьогодні є складовою діяльності закладів освіти, що відповідає сучасним викликам. У 2023-2024 роках КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» в межах міжнародного партнерства з громадською організацією Чеської Республіки «Асоціація з міжнародних питань» (АМО) за підтримки Програми трансформаційного співробітництва (TRANSITION) Міністерства закордонних справ Чеської Республіки, що реалізується АМО.CZ. бере участь у чесько-українському проекті «Підтримка відновлення освіти в Україні». Мета освітнього проекту полягає в підвищенні професійної компетентності українських директорів шкіл та педагогів у сферах, які важливі для діяльності шкіл у кризових умовах.
08-13 грудня 2024 року в межах проекту делегація освітян Херсонщини ознайомилася з досвідом чеських базових та середніх шкіл, які пов’язані з темами дистанційного навчання та кризового управління. Під час навчальної поїздки до м.Праги презентувався як конкретний досвід та приклади позитивної практики шкіл, так і узагальнені висновки, які базуються на дослідженнях Чеської шкільної інспекції Зокрема відбулися комунікативні сесії з питань:
Освітні програми та стратегії розвитку, Кризовий менеджмент, Інноваційний менеджмент, Персональний менеджмент, Організація освітнього процесу, Проектна та грантова діяльність, Соціально-емоційна освіта, Оцінка якості освітніх установ та освіти для дорослих – Їржі Трунда, директор базової школи Вратіславова
Інклюзивна освіта – Iчінська, базова школа Вратіславова
Критичне мислення та культурна спадщина – Пінц/Мартиновський, базова школа Вратіславова
Школа та її роль у громаді. Підготовка майбутніх педагогічних працівників і безперервна освіта на педагогічних факультетах – Ленка Гулова, завідувачка кафедри соціальної педагогіки, Педагогічний факультет, Університет імені Масарика
Система освіти Чехії. Методична підтримка шкіл, директорів та вчителів Чехії – Ленка Краучлі, Національний педагогічний інститут Чеської Республіки.
Well-being для працівників у сфері освіти – Софія Березка, психолог, Педагогічний факультет, Університет імені Масарика
Під час освітньої поїздки також відвідали Національний педагогічний музей та бібліотеку Яна Амоса Коменського, адвент-концерт початкової школи Вратиславова, ознайомилися з культурними та архітектурними пам’ятками Праги.
Ефективність, змістовність, організаційний супровід на високому рівні забезпечила Зденка Вагнерова, координаторка міжнародних трансформаційних проектів AMO в Україні.
Дякуємо чеським колегам за підтримку нашої країни та цінний досвід, яким вони щедро діляться з українськими освітянами!