11 грудня 2024 року, в межах реалізації в області Культурно-освітнього проєкту по національній ідентичності, відбулася восьма зустріч педагогів-технологів з теми «Хустка – один із нетлінних скарбів національного спадку українського народу»

11 грудня 2024 року, в межах реалізації в області Культурно-освітнього проєкту по національній ідентичності, відбулася восьма зустріч педагогів-технологів з теми «Хустка – один із нетлінних скарбів національного спадку українського народу».

У своїй доповіді спікерка заходу, Оксана Гречана, вчителька технологій Ліцею № 8 Новокаховської міської ради, розповіла, які існують різновиди хусток в Україні, які традиції та обряди наші пращури передали нам у спадок. Дослідила вона й орнаменталістичні мотиви народних хусток (качалочка, колос, мак, братчики, слимбужі, штирівка й ін.).

Психологічні вправи, інтеграцію з українським фольклором, виконання інтерактивних вправ та можливості використання українських хусток в сучасній моді представила Галина Гаврилюк, к.п.н., завідувачка навчально-методичної лабораторії технологій КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти».

Закодована спадщина наших пращурів неймовірно цікава! Це той нетлінний скарб, що прийдешні покоління вивчають упродовж свого життя та передають далі, в майбуття. 62 педагоги взяли участь в цьому заході. Відмітимо, що 18 із них – чоловіки. Під час роботи було використано гендерний підхід. Учасники заходу досліджували, поміж іншим і чоловічу моду, пов’язану із хустками.

Дякуємо колеги, за спільну професійну синергію Не зупиняємося, та рухаємося до наступного ефіру нашого проєкту.

Категорія: Новини
Оберіть мову