30 червня 2020 року відбулося зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури.

30 червня 2020 року відбулося зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури.

У Херсонській області зареєстровано 10011 осіб для тестування з української мови і літератури. На пункти проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ППЗНО) з’явилося 7044 учасники, що складає 70 % від загальної кількості зареєстрованих.

Працювали 43 пункти проведення зовнішнього незалежного оцінювання: 22 ППЗНО – у м. Херсоні; 3 ППЗНО – у м. Бериславі; 4 ППЗНО – у м. Каховці; 4 ППЗНО – у м. Новій Каховці; 2 ППЗНО – у м. Олешки; 3 ППЗНО – у м. Генічеську; 1 ППЗНО – у смт. Великій Олександрівці; 3 ППЗНО – у м. Голій Пристані; 1 ППЗНО – у смт. Чаплинці.

На ППЗНО працювали 1846 педагогічних працівників (відповідальні, інструктори, чергові), 43 працівники ДСО при МВС. Здійснювали контроль за проведенням зовнішнього незалежного оцінювання 43 уповноважені особи Українського центру оцінювання якості освіти.

На виконання сертифікаційної роботи з української мови і літератури було відведено 180 хвилин. Загальна кількість завдань роботи – 58. Максимальна кількість балів, яку можна набрати, якщо правильно виконати всі завдання, – 104. Сертифікаційна робота з української мови і літератури складається з трьох частин:

Частина 1 «Українська мова» містить 33 завдання різних форм. Відповіді на ці завдання позначаються в бланку відповідей А.

Частина 2 «Українська література» містить 24 завдання різних форм. Відповіді на ці завдання позначаються в бланку відповідей А.

Частина 3 «Власне висловлення» містить одне завдання відкритої форми. Відповідь на це завдання записується в бланку відповідей Б.

Результат виконання завдань частини 1 і 3 зараховується як державна підсумкова атестація.

Результат виконання всієї сертифікаційної роботи буде використовуватися під час вступу до закладів вищої освіти.

Відповіді до завдань тестів з української мови і літератури будуть розміщені 01 липня 2020 року на сайті Українського центру оцінювання якості освіти в розділі «Визначення результатів ЗНО».

У процесі визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100-200 балів буде встановлено поріг «склав / не склав» – мінімальний тестовий бал, який за виконання сертифікаційної роботи може отримати учасник з мінімальним рівнем знань. На основі тестового бала кожного учасника, який подолав поріг «склав / не склав», буде визначено його рейтингову оцінку за шкалою 100-200 балів.

Очікується, що результати тестування з української мови і літератури будуть оприлюднені до 25 липня 2020 року.

Учасники зовнішнього незалежного оцінювання, які не змогли взяти участь в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури через причини, які не залежали від їхніх дій і волі, можуть зареєструватися для участі в додатковій сесії. Для цього необхідно протягом 5 робочих днів (з урахуванням дня проведення тестування) подати до регіонального центру, у якому проходили реєстрацію, документ, що підтверджує причину неучасті в основній сесії, та відповідну заяву.

Категорія: Новини
Оберіть мову