16 березня 2019 року Український центр оцінювання якості освіти провів пробне зовнішнє незалежне оцінювання, під час якого абітурієнти мали можливість скласти тестування з української мови і літератури.

16 березня 2019 року Український центр оцінювання якості освіти провів пробне зовнішнє незалежне оцінювання, під час якого абітурієнти мали можливість скласти тестування з української мови і літератури.

У Херсонській області працювали 17 пунктів пробного ЗНО: 10 – у м. Херсоні, 3 – у м. Нова Каховка, 2 – у м. Каховка, 1 – у м. Генічеську, 1 – у м. Олешки.

На пробне ЗНО у Херсонській області з’явилося 97,08% від кількості зареєстрованих осіб.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання дає можливість ознайомитися з процедурою зовнішнього незалежного оцінювання, проводиться за кошти фізичних та юридичних осіб. Вартість одного тестування для одного учасника становила 134 гривні.

Тести пробного ЗНО укладаються Українським центром оцінювання якості освіти. Зміст сертифікаційної роботи з української мови і літератури визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Програму розроблено на основі чинної освітньої програми з української мови і літератури для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти. Сертифікаційна робота з української мови і літератури налічує 58 завдань різних форм і складається з трьох частин: «Українська мова» (33 завдання), «Українська література» (24 завдання) і «Власне висловлення» (одне завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю).

Результати пробного тестування визначаються за допомогою спеціального сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання», посилання на який розміщено на сайті Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти в «Особистому кабінеті учасника ПЗНО». Для визначення результатів за рейтинговою шкалою 100-200 балів і критеріальною шкалою 1-12 балів учасникам пробного ЗНО до 18 березня 2019 року необхідно ввести відповіді (використовуючи власний бланк відповідей сертифікаційної роботи пробного ЗНО) до зазначеного сервісу.

Ознайомитися з результатами пробного ЗНО можна буде 22 березня 2019 року. Результати проходження пробного тестування зможуть отримати лише ті особи, які внесуть свої відповіді до сервісу визначення результатів.

Результати пробного ЗНО не використовуються для оцінювання рівня навчальних досягнень учнів закладів освіти та для конкурсного відбору на навчання до закладів вищої освіти.

Категорія: Новини
Оберіть мову