До Міжнародного Дня людей із синдромом Дауна Херсонський обласний ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» разом зі слухачами курсів підвищення кваліфікації вчителів-дефектологів провели акцію «Подаруй другу сонце».

21 березня 2021 року в Україні відзначають Всесвітній день людини із синдромом Дауна. Ця дата – 21 березня – символізує сутність синдрому: він пов’язаний із трьома копіями 21-ої хромосоми (замість двох). Синдром Дауна – це генетична випадковість, яка не залежить від способу життя батьків, їхнього здоров’я, шкідливих звичок, харчування, кольору шкіри або національності. Тобто дитина із синдромом Дауна може народитися в будь-якій родині. Хлопчики і дівчатка з синдромом Дауна народжуються з однаковою частотою. В Україні кожного року з’являється до 400 таких дітей.

Діти із синдромом Дауна повільніше розвиваються і пізніше своїх ровесників проходять загальні етапи розвитку, але все компенсується добротою, щирістю і безпосередністю, які вони випромінюють у світ. Тому їх називають «сонячними дітьми». Дітям із синдромом Дауна не потрібні ліки та медичне обладнання. Для їхнього інтелектуального розвитку необхідні лише заняття з педагогами за спеціальними методиками, які враховують особливості їхнього сприйняття.

Через відсутність достовірної інформації про цей синдром тисячі родин змушені боротися за гідне майбутнє своїх дітей, відчуваючи неприховану антипатію оточення.

Ці діти потребують не тільки нашої допомоги, а й любові, розуміння та взаємної поваги.

До Міжнародного Дня людей із синдромом Дауна Херсонський обласний ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» разом зі слухачами курсів підвищення кваліфікації вчителів-дефектологів провели акцію «Подаруй другу сонце». Під час акції на практичних заняттях «Арт-терапія в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами» разом з методистом центру Оксаною Іванівною Церютою слухачі зробили посібники-іграшки «сонечка» за допомогою різних ізотехнік. Сонечка були подаровані друзям – слухачам курсів підвищення кваліфікації музичних керівників ЗДО. Під час спілкування завідувачка центру Олена Вікторівна Юдіна розповіла педагогам ЗДО про особливості розвитку та навчання і виховання дітей із синдромом Дауна, а вчителі-логопеди поділилися досвідом застосування виготовленого дидактичного посібника «Сонечко» під час музичних та логопедичних занять.

Категорія: Новини
Оберіть мову