24-25 квітня 2017 року в місті Києві за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) відбулася Всеукраїнська нарада з питань адвокації, планування, упровадження, моніторингу та оцінки заходів проекту «Вчимося жити разом».

24-25 квітня 2017 року в місті Києві за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) відбулася Всеукраїнська нарада з питань адвокації, планування, упровадження, моніторингу та оцінки заходів проекту «Вчимося жити разом». У роботі наради взяли участь регіональні координатори з 24 областей України та м. Києва. Представником від Херсонської області була Катерина Вікторівна Мазаєва, завідувач науково-методичної лабораторії біології і основ здоров’я КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти».

Проект «Вчимося жити разом» упроваджується в Україні відповідно до Меморандуму про співпрацю між Міністерством освіти і науки України та Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНЕСКО) у партнерстві з Громадською організацією «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту». Спільний проект має на меті навчання дітей і підлітків життєвих навичок (психосоціальним компетентностям), що сприяють соціальній злагодженості, полегшенню адаптації до нових життєвих обставин, відновленню психологічної рівноваги, розбудові здорових стосунків тощо. Прикладом таких життєвих навичок є позитивна самооцінка, ефективне спілкування, співчуття, запобігання та розв’язування конфліктів, протистояння негативним соціальним впливам, самоконтроль, керування стресами, мотивація успіху, аналіз проблем і прийняття виважених рішень, критичне і творче мислення, активна громадська позиція тощо. Необхідно відмітити, що на формування саме цих компетентностей спрямовано зміст освіти «Нова Українська Школа».

Учасники наради детально проаналізували план заходів, затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 21.04.2017 № 624 та визначили першочергові кроки щодо його реалізації у 24 областях та м. Києві.

У процесі упровадження проекту «Вчимося жити разом» у 25 регіонах України планується наступне:

— удосконалення навчально-методичних матеріалів для вчителів та учнів;

— розробка і впровадження інноваційних онлайн курсів для масової підготовки вчителів з методики викладання курсів на засадах компетентнісного підходу;

— підготовка фахівців початкової, основної та старшої школи для обласних інституцій післядипломної педагогічної освіти;

— моніторинг процесу впровадження та оцінка впливу проекту на знання, цінності, ставлення, уміння, поведінку учнів.

Проект «Вчимося жити разом» має повне ресурсне забезпечення (http://autta.org.ua/ua/resources/learning-to-live-together/), а також статистично доведену ефективність впливу на знання, ставлення, уміння та поведінкові практики учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Детальніше з результатами оцінки ефективності проекту за 42 індикаторами можна ознайомитися за покликанням http://autta.org.ua/ua/Advocacy/.

Поширення проекту «Вчимося жити разом» на всю Україну буде здійснюватися шляхом його інтеграції в програми післядипломної підготовки вчителів та навчання учнів. Відповідний план заходів затверджено наказом МОН від 21.04.2017 №624 «Про затвердження плану заходів на 2017 рік з реалізації спільного проекту «Вчимося жити разом».

 

 

 

 

Категорія: Новини
Оберіть мову