10 березня 2017 року в Національному агентстві України з питань державної служби відбулося засідання Ради швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU», у якому взяла участь Ірина Жорова, регіональний координатор проекту, перший проректор КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти»

Члени Ради швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU» обговорили напрями його реалізації у 2017–2018 роках

10 березня 2017 року в Національному агентстві України з питань державної служби відбулося засідання Ради швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU», у якому взяла участь Ірина Жорова, регіональний координатор проекту, перший проректор КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти».

З вітальним словом до учасників звернулися Костянтин Ващенко, голова Національного агентства України з питань державної служби; Хольгер Тауш, директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні; Марина Білинська, віце-президент Національної академії державного управління при Президентові України, та Володимир Луговий, перший віце-президент Національної академії педагогічних наук України.

«Проект DOCCU має особливе значення в контексті підтримки реформи державної служби та реформи освіти в Україні. У цілому він спрямований на посилення громадянського суспільства через поглиблення співпраці між владою, громадою та освітою. Однак особливо важливим є те, що робота проекту спрямована на виховання нового покоління відповідальних та активних громадян демократичної України», — зазначив Хольгер Тауш.

Активну участь в обговоренні напрямів подальшого впровадження проекту взяли члени ради: завідувач сектору духовного розвитку Департаменту освіти, науки і духовного розвитку Адміністрації Президента України Ірина Пантелейчук, директор Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу Марина Канавець та головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Євген Красняков.

Раїса Євтушенко, національний координатор з ОДГ/ОПЛ в Раді Європи, представник Міністерства освіти і науки України в Раді проекту, відзначила важливу роль громадянських компетентностей як складової Концепції нової української школи. «Розвиток громадянських компетентностей як наскрізного елементу шкільної освіти включатиме отримання учнями знань, умінь та цінностей, необхідних для життя в сучасному громадянському суспільстві, — зазначила Раїса Євтушенко. — За участь у розробці проекту Концепції ми вдячні експертам проекту DOCCU, зокрема проф. Рольфу Голлобу».

Керівник проекту в Україні Наталія Протасова розповіла про напрями та перспективи впровадження проекту в Україні в 2017—2018 роках. «Проект у наступні 2 роки значно розширить свою роботу в регіонах. З 2016 року до Київської та Одеської областей приєднались ще шість: Херсонська, Дніпропетровська, Полтавська, Львівська, Івано-Франківська, а також Луганська області. Протягом цього етапу проекту навчання в партнерських регіонах пройдуть понад 25 тисяч освітян. Близько 24 тисяч державних службовців та представників ОМС підвищать рівень своєї обізнаності в рамках модулів з розвитку громадянських компетентностей. Щоб реалізувати ці амбітні цілі, команду проекту чекає кропітка праця, але я впевнена, що нашими спільними зусиллями вона буде виконана на благо розвитку громадянського суспільства в Україні», — зауважила Наталія Протасова.

Про підсумки першого етапу та плани впровадження другого етапу в нових партнерських регіонах розповіли головні експерти компонентів «Директори шкіл» та «Учителі» Наталія Клокар та Любов Задорожна.

Члени Ради проекту обговорили стратегію подальшої реалізації проекту в Україні, визначили пріоритетні напрями та перспективи.

Дізнайтесь більше інформації на сайті проекту www.doccu.in.ua.

DSC_3309

DSC_3336

Категорія: Новини
Оберіть мову